Koupání na Adama v rakouských Alpách

Koupání na Adama v rakouských Alpách

Category : Zážitky

Koupání na Adama

Dnešní teploty v Tauplitz-Kulmhofu se pohybují kolem 29 stupňů a obloha je azurově modrá. V okolí apartmánu Krásné Alpy je plno jezer, takže volba byla jasná, koupání a pobyt u vody nedaleko od našeho ubytování v Tauplitz- Kulmhofu je ideální. Doporučuji autem vyrazit směrem na Bad Aussee a dále k jezeru Altausser See, kde budete asi za 26 min.
Zaparkovali jsme v části Puchen (nenechte se zmást, s českým ekvivalentem nemá nic společného). Pěšinou mezi domky a zahradami dojdete na břeh jezera a otevře se vám pohled na jezero obklopené alpskými vrcholky, v okolí Tauplitz nic neobvyklého. Rozhodnutí, zda se vydat vpravo nebo vlevo, je na vás. Od tohoto místa směrem vpravo (jezero po levé ruce) je větší část procházky ve stínu stromů. Cestou narazíte na restaurace (celkem 3), kde se můžete občerstvit nebo napít vody z přitékajícího horského potoku (u vodního mlýnku). Voda je opravdu křišťálově čistá a pitná. Odpočívat můžete prakticky kdekoliv a jak dlouho chcete. Okruh kolem jezera má kolem 8km a cestou se vám naskytne plno úchvatných pohledů s alpskými panoramaty.
Po jezeře se můžete projet lodí jako pasažéři nebo si loďku půjčit (lze i zarezervovat na www.boote-salzkammer.at) a stát se kapitánem vlastního plavidla. Loďku na elektromotor zvládnou řídit i děti, což lze využit jako motivaci pro výšlap kolem jezera
Využili jsme možnosti půjčení loďky a vychutnávali si Altausser See z vodní hladiny. Počasí i teplota vody stále lákaly ke koupání, ale neprozřetelně jsme si nevzali plavky. Půjčená loďka byla záchranou, dopluli jsme doprostřed jezera a obklopen pouze vodní hladinou jsem na nic nečekal a oděn jen v rouše Adamově jsem se vrhl vstříc průzračně čisté H2O. Jaké to bylo? To se nedá vyprávět, to musíte zažít. Koupání bylo naprosto luxusní, stejně jako svoboda, kterou nám zapůjčená loďka přinesla. Nemohl jsem se nabažit toho úžasného pocitu z čisté a příjemně chladivé vody a pohledu na Alpy, na jejichž některých vrcholcích ležely zbytky sněhu z minulé zimní sezóny. Užil jsem si ve vodě 30 minutový pobyt a své tělo pak osušil na loďce pod slunečními paprsky, které stále nádherně hřály. Po 10 minutách na loďce mi to nedalo a musel jsem do vody znovu a užíval si až do doby, než se přiblížila doba pro vrácení zapůjčeného plavidla. Chvilku jsem ještě plaval vedle loďky, ale tempu elektromotoru jsem nevydržel dlouho odolávat a vrátil se na palubu. Až do této chvíle jsem si nedovedl představit, že bych se někdy mohl koupat v Rakousku, v Alpách, v horském jezeře, ať už z důvodu teploty vody nebo ochrany přírody. V Rakousku je možné skoro vše.
Po vrácení loďky do přístavu jsme se opět jako suchozemci vydali pěšky podél jezera zpět na parkoviště, odkud jsme se na putování kolem jezera vydali.
Cesta zpět do apartmánu v Tauplitz Kulmhofu rychle uběhla a my jsme se těšili do restaurace k Tonnymu na něco dobrého. V příjemně teplém večeru jsme ochutnali Aperol spritz. Přidávám ještě, jak tento osvěžující nápoj připravit. Smíchejte 3 díly Aperolu, 2 díly Proseco, 1 díl perlivé vody, led a pomeranč a na zdraví……
I takové zážitky můžete mít, pokud se přijedete ubytovat k nám do apartmánu Krásné Alpy v Tauplitz Kulmhofu.