Přijeďte si užít do rakouských Alp

Přijeďte si užít do rakouských Alp

Category : Zážitky

Přijeďte si užít do rakouských Alp

Blíží se lyžařská sezóna a přemýšlíte, kam se svou rodinou, dětmi nebo přáteli vydat na lyže? Pokud si chcete užít kvalitní a bezpečné lyžování je dobré zvážit, co vám lyžařské areály a zařízení s ubytováním nabízejí a za jakou cenu.

Zaujal mě článek zveřejněný 1. října 2015 na stránkách www.idnes.cz „Lyžování ve Špindlerově Mlýně zdraží o stovku na 850 korun za den“.

Podíval jsem se na stránky lyžařského areálu v rakouských Alpách s ubytováním v apartmánu www.krasnealpy.cz (pohodlné ubytování pro 4 osoby) v Tauplitz.

Apartmánový dům v rakouských Alpách s ubytováním v apartmánu www.krasnealpy.cz v Tauplitz-Kulmhofu.

Apartmánový dům v rakouských Alpách s ubytováním v apartmánu www.krasnealpy.cz v Tauplitz-Kulmhofu.

Lyžařské středisko Tauplitzalm (1650 – 1965 m) se nachází na slunné terase většinou nad úrovní lesa. Všechny sjezdovky jsou upravené a v ranních hodinách si užijete „manšestrové“ lyžování. Dostatečná šířka svahů nabízí bezpečné lyžování pro dospělé lyžaře i děti. Pokud jste vyznavači „Freeride“ stylu místní přírodní terén nabízí dostatek možností pro odvážné skoky snowboardistů a lyžařů.

Přibližně 40 kilometrů sjezdovek v případě nutnosti zasněžuje moderní zasněžovací systém, který zaručuje dostatek sněhu, průměrně výška sněhu dosahuje kolem 3m.

Sedačková lanovka na Tauplitzalm u dolní stanice v Tauplitz

Sedačková lanovka na Tauplitzalm u dolní stanice v Tauplitz

 

Na Tauplizalm vás vyveze 19 vleků, 3 čtyřsedačkové a 1 šestisedačková lanovka. Ke spodní stanici lanovky vás od apartmánu www.krasnealpy.cz v Tauplitz Kulmhofu zaveze zdarma skibus přímo od apartmánu za cca 10min. Středisko bylo ve velkém testu www.Skiresort.de v kategorii „Areál do 60-ti kilometrů sjezdovek 2015“ zařazeno mezi vítěze- „Test Winner 2015“ a obdrželo 4 hvězdy z 5-ti možných. Přijeďte si užít do rakouských Alp nádherné  sjezdovky i výhledy na okolní vrcholky. Při koupi permanentky na více jak jeden den platí v dalších čtyřech areálech.

Ceny pro HLAVNÍ lyžařskou sezónu 2015/2016:

Typ jízdenky Dospělý Mládež (n. 1999-1997)/ Student (n. 1990-mladší; ID) Dítě (nar. 2000- mladší )
Jednodenní jízdenka EUR 39.50 35.00 20.00
Jednodenní jízdenka Kč (27,-/ 1 EUR) 1,066,50 945,- 540,-

Více na www.dietauplitz.com

Další lyžařské areály, které doporučujeme navštívit např. ve Schladmingu najdete cca 20km od apartmánu.

Možnosti ubytování

Ubytování v rakouských Alpách v apartmánu www.krasnealpy.cz v Tauplitz Kulmhofu vám nabízí pohodlí jen 10 min od spodní stanice lanovky na Tauplitzalm.

Vaše pohodlí zvýší Skibus, který vás ZDARMA od apartmánu www.krasnealpy.cz dopraví na místo lyžařských radovánek.

Skibus vás pohodlně a zdarma doveze od apartmánu k lanovce

Skibus vás pohodlně a zdarma doveze od apartmánu až         k lanovce na Tauplitzalm

Zastávka Skibusu se nachází jen 20m od vchodu do apartmánového domu v Tauplitz Kulmhofu.

Pokud byste se ke stanici lanovky chtěli vydat z Kulmhofu autem, je to také možné. Parkování je stejně jako apartmánu ZDARMA.

Po lyžování vám určitě přijde vhod návštěva bazénu nebo sauny přímo v apartmánovém domě, kde můžete načerpat energii na další den. Bazén i sauna u apartmánu www.krasnealpy.cz je pro naše hosty ZDARMA. Po návštěvě SPA se můžete občerstvit v místní restauraci nebo si připravit něco dobrého na zub ve vybavené kuchyňce přímo v apartmánu. Určitě vás zajímá, kolik stojí ubytování v apartmánu, když je vstup do bazénu a sauny ZDARMA. Za celý apartmán zaplatíte v zimní sezóně jen 60 €/ noc.

Lyžařská sezóna 2015/2016 začíná již 4. prosince.

Přijeďte si užít klidné a pohodové dny do rakouských Alp, těšíme se na vás.